pl en de fr
poniedziałek, 23 października 2017 00:00

Andrzej Wajda –Dzieła Wszystkie

W minioną niedzielę 22 października filmem "Smuga cienia" z 1976 roku, z niezwykłą muzyką Wojciecha Kilara, wznowiony został całoroczny przegląd filmów Andrzeja Wajdy. 9 października minął rok od śmierci znakomitego reżysera filmowego i teatralnego, scenografa, jednego z najwybitniejszych twórców w historii światowego kina, zdobywcy Oscara przyznanego za całokształt twórczości. Od 1973 roku  mieszkał na  Żoliborzu i był związany emocjonalnie z naszą dzielnicą.

czwartek, 19 października 2017 00:00

Koncert w rocznicę urodzin Tadeusza Kościuszki

W dniu 15 października 2017 roku w Cytadeli Warszawskiej odbył się koncert muzyki kameralnej zatytułowany „Zapomniani kompozytorzy czasu zaborów”. W ten sposób Dzielnica Żoliborz uczciła przypadającą w tym dniu dwusetną rocznicę urodzin Tadeusza Kościuszki, wielkiego patrioty i bohatera dwóch narodów.

sobota, 14 października 2017 00:00

KINO WEDŁUG RADOSŁAWA PIWOWARSKIEGO

8 października w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego z inicjatywy i przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Żoliborz i Burmistrza Krzysztofa Bugli odbył się pokaz filmu pt.„Królowa Chmur” z Danutą Szaflarską, Anną Przybylską i Wojciechem Malajkatem w rolach głównych. To ostatni obraz filmowy z cyklu poświęconego twórczości  żoliborskiego reżysera Radosława Piwowarskiego. Bohater przeglądu jest jednym z najbardziej cenionych i wielokrotnie nagradzanych twórców polskiego kina. Od 3 września do 8 października można było obejrzeć pięć tytułów z różnych okresów twórczości reżysera. Projekcję poprzedzała z rozmowa z nim, jego gośćmi i publicznością.

piątek, 13 października 2017 00:00

Czy Park im. Stefana Żeromskiego nadal będzie nasz?

Opinia Żoliborza była jednoznaczna: park noszący imię Stefana Żeromskiego, wybitnego pisarza, wizjonera szklanych domów, powinien pozostać w naszych rękach. Stało się jednak inaczej. Zarządzenie Nr 1615/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 3 października 2017 r. w sprawie powierzenia w zarządzanie i administrowanie Zarządowi Zieleni m.st. Warszawy nieruchomości położonych w Warszawie na terenie parku im. Stefana Żeromskiego zostało podpisane i nabrało tym samym mocy obowiązującej. Kropka i stało się. Chodzi o 4,5 h zielonej wyspy w sercu Żoliborza (par.1,pkt.1) oraz o znajdujące się na tym terenie dwie prochownie po 100 m2 każda (par.1, pkt. 2 i 3).

piątek, 13 października 2017 00:00

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć serdeczne podziękowania za pełną zaangażowania i profesjonalizmu pracę na rzecz żoliborskiej oświaty oraz wyrazy najwyższego uznania, bowiem zawód który Państwo wybraliście wymaga wielkiej odpowiedzialności i mądrości życiowej.

Niech każdego dnia towarzyszy Wam twórcza pasja przekazywania wiedzy i doświadczenia. Stanowi ona źródło życiowych wyborów, kształtuje postawy i niejednokrotnie decyduje o sukcesie życiowym Waszych podopiecznych. Niech będzie dla Was źródłem dumy i satysfakcji wynagradzającej niedogodności codziennej pracy.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich pracowników szkoły – administracji i obsługi. To dzięki Państwa staraniom, solidności i sumienności uczniowie mogą zdobywać wiedzę w dogodnych i bezpiecznych warunkach.

Trwa niełatwy proces wdrażania reformy oświaty - czas wzmożonego wysiłku i podejmowania nowych wyzwań, pragniemy Państwu podziękować za dotychczasową aktywność i wsparcie okazywane uczniom i ich rodzicom.
Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom Szkoły życzymy niegasnącej satysfakcji z pracy zawodowej, zdrowia i pełni sił, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza